OFERUJEMY:

  • PEŁNA KSIEGOWOŚĆ (KSIĘGI HANDLOWE)
  • MAŁA KSIĘGOWOŚĆ (KSIĘGI PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW)
  • RYCZAŁT EWIDENCJONOWANY (EWIDENCJA PRZYCHOODÓW)
  • KOMPLEKSOWA OBSŁUGA KADROWA (SPRAWY KADROWO-PŁACOWE)
  • OBSŁUGA W ZAKRESIE BHP
  • DORADZTWO PODATKOWE
  • DORADZTWO FINANSOWE
  • ANALIZA FINANSOWO-KSIĘGOWA I SPRAWOZNAWCZA
  • SPRZĄDZADZANIE DOKUMENTÓW NA POTRZEBY KLIENTA
3 cechy dobrego biura podatkowego

3 cechy dobrego biura podatkowego

Każda firma musi prowadzić księgowość i rozliczać się z fiskusem. Żaden przedsiębiorca nie jest zainteresowany tym, by płacić większe podatki niż to konieczne. Jednak za nieprawidłowości w zapisach księgowych można zostać ukaranym, podobnie jak za zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów, wydatków, które w myśl obowiązujących przepisów nie mogą być uznane za koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dlatego w trosce o własny interes każda firma powinna zadbać o to, by jej sprawy były obsługiwane przez dobre biuro podatkowe. Jednak znalezienie odpowiedniej oferty może być trudne. Sprawdźmy, na jakie cechy warto zwrócić uwagę.

Kompetencje zawodowe

Wysoki poziom kompetencji zawodowych to najważniejsza cecha, na której powinniśmy się skupić. Dobry księgowy to taki, który nie tylko świetnie zna zasady prowadzenia ksiąg i wszystkie obowiązujące przepisy, ale również potrafi tę wiedzę stosować w praktyce. Wyznacznikiem wysokich kompetencji zawodowych będzie więc zarówno wykształcenie kierunkowe, posiadane tytuły i zdane egzaminy, jak i duże doświadczenie zawodowe. Przydatna może być także znajomość branży, w której działa nasza firma i orientowanie się w jej specyfice.

 

Znajomość orzecznictwa i stanowisk organów skarbowych w konkretnych sprawach

Przepisy podatkowe często są niejasne i można je poddawać różnym interpretacjom. Ważne jednak, by księgowy wiedział, jakie jest stanowisko organów skarbowych w różnych kontrowersyjnych kwestiach. Taka wiedza bardzo zmniejsza niepewność związaną z prowadzeniem biznesu, a co najważniejsze pozwala na uniknięcie ewentualnych sankcji. Liczy się także znajomość wyroków, jakie wydają sądy różnych instancji w sprawach podatkowych. Dzięki temu można łatwiej oszacować prawdopodobieństwo korzystnego rozstrzygnięcia i na tej podstawie podejmować decyzję np. o szansach powodzenia w sporze z fiskusem.

Elastyczna oferta

Różne przedsiębiorstwa mają różne potrzeby, uzależnione od ich wielkości, branży, w której działają czy swojego szczególnego charakteru. W wielu przypadkach firmom zależy również na powierzeniu biuru podatkowemu spraw związanych z rozliczaniem i prowadzeniem spraw pracowniczych – od ubezpieczeń społecznych po kwestie związane z BHP. Są także firmy poszukujące kompleksowych usług związanych z doradztwem podatkowym czy przeprowadzaniem rozmaitych analiz finansowych. Wybierając biuro, warto więc sprawdzić, czy zakres oferowanych przez nie usług jest na tyle szeroki, że obejmuje wszystkie interesujące nas obszary.

Wróć na bloga